Views Navigation

Event Views Navigation

Today

PopJazz @ Bar Loose: Rämeikkö, Orkesteri Elämän luonne esittää: Yona -tribuutti, Tehdas Musiikkia

Pop & Jazz Konservatorion klubi-ilta Bar Loosessa jazzin, popin, R&B:n ja soulin parissa! Pop & Jazz Konservatorion kevään klubi-illat käynnistyvät Yonan koskettavien kappaleiden ja Pekka Pohjolan progesävellysten tahtiin. Lavalla jälleen kolme mukaansatempaavaa kokoonpanoa. Tule mukaan fiilistelemään! - - - 19.30 ovet 20.00 Rämeikkö 21.00 Orkesteri Elämän luonne esittää: Yona-tribuutti 22.00 Tehdas Musiikkia - - - […]

Eidetic Dreams, Padelclub, Blue Impulse

Tammikuun viimeinen keskiviikko on täynnä elektronisia impulsseja, neo-soulia ja sävykästä indie-rockia. - - - 20.30 ovet 21.00 Blue Impulse 21.45 Padelclub 22.30 Eidetic Dreams - - - Pääsyliput 7 euroa (+3,5 € eteispalvelumaksu). - - - Eidetic Dreams Laulaja-kirjoittaja Siiri Kähösen ja kitaristi Antti Heikkilän musiikki syntyy vastareaktioksi jatkuvasti nopeutuvan maailman kyynistymiseen ja kovettumiseen. Kappaleissa […]

7€

Eidetic Dreams, Padelclub, Blue Impulse

Tammikuun viimeinen keskiviikko on täynnä elektronisia impulsseja, neo-soulia ja sävykästä indie-rockia. - - - 20.30 ovet 21.00 Blue Impulse 21.45 Padelclub 22.30 Eidetic Dreams - - - Pääsylippu 7 € (+3,5 € eteispalvelumaksu). // Eidetic Dreams Laulaja-kirjoittaja Siiri Kähösen ja kitaristi Antti Heikkilän musiikki syntyy vastareaktioksi jatkuvasti nopeutuvan maailman kyynistymiseen ja kovettumiseen. . Kappaleissa heleys […]

7€

Emergenza Festival Day 6: Sidewalks, Falling Pyramids, Make & Gisu, Grandefinale, Futile Promise, Alopaeuksenkatu Death Krew, Wizards Of Hazards

18:30 OVET 19:00 Sidewalks -> www.emergenza.live/artist/fi/sidewalks 19:30 Falling Pyramids -> www.emergenza.live/artist/fi/falling-pyramids 20:00 Make & Gisu -> www.emergenza.live/artist/fi/make-ja-gisu 20:30 Grandefinale -> www.emergenza.live/artist/fi/grandefinale 21:00 Futile Promise -> www.emergenza.live/artist/fi/futile-promise 21:30 Alopaeuksenkatu Death Krew -> www.emergenza.live/artist/fi/alopaeuksenkatu-death-krew 22:00 Wizards Of Hazards -> www.emergenza.live/artist/fi/wizards-of-hazards - - - Ennakkolippu 10 € (esiintyjäkohtaisten linkkien kautta alta). Liput ovelta 13 € (+3,5 euron eteispalvelumaksu). - - - Kansainvälinen Emergenza Festival saapuu […]

10€

Emergenza Festival Day 7: Aava Ruusuvirta, Cosmic Soul Collective, Honey Juice, Jennifer’s Furnitures, I.F.A, Tiikerin Vuosi, Miika Johannes

18:30 OVET 19:00 Aava Ruusuvirta -> www.emergenza.live/artist/fi/aava-ruusuvirta 19:30 Cosmic Soul Collective -> www.emergenza.live/artist/fi/cosmic-soul-collective 20:00 Honey Juice -> www.emergenza.live/artist/fi/honey-juice 20:30 Jennifer's Furnitures -> www.emergenza.live/artist/fi/jennifers-furnitures 21:00 (TBA) 21:30 I.F.A -> www.emergenza.live/artist/fi/ifa 22:00 Tiikerin Vuosi -> www.emergenza.live/artist/fi/tiikerin-vuosi 22:30 Miika Johannes -> www.emergenza.live/artist/fi/miika-johannes - - - Ennakkolippu 10 € (esiintyjäkohtaisten linkkien kautta alta). Liput ovelta 13 € (+3,5 euron eteispalvelumaksu). - - - Kansainvälinen Emergenza Festival […]

10€

Emergenza Festival Day 8: Joint Patrol, Minna Stenberg, Irrational Cause, Janyard, LAURI, My Misery, Sebastian And The Moon

18:30 OVET 19:00 Joint Patrol -> www.emergenza.live/artist/fi/joint-patrol 19:30 Minna Stenberg -> www.emergenza.live/artist/fi/minna-stenberg 20:00 Irrational Cause -> www.emergenza.live/artist/fi/irrational-cause 20:30 Janyard -> www.emergenza.live/artist/fi/janyard 21:00 LAURI -> www.emergenza.live/artist/fi/lauri 21:30 My Misery -> www.emergenza.live/artist/fi/my-misery 22:00 Sebastian And The Moon -> www.emergenza.live/artist/fi/sebastian-and-the-moon - - - Ennakkolippu 10 € (esiintyjäkohtaisten linkkien kautta alta). Liput ovelta 13 € (+3,5 euron eteispalvelumaksu). - - - Kansainvälinen Emergenza Festival saapuu jälleen […]

10€
Event Series Kolmoskerho eli LOOSEN SUNNARIT

LOOSEN SUNNARIT klo 20-02

Bisse on aina hyvää, mutta vielä parempaa silloin, kun se kustantaa vain 3 EUROA! Rokki raikaa koko illan ja sidu 3,50 euroa, lonkerokin vain 3,90. Portieeri on päästetty vapaalle, joten näihin kinkereihin on vapaa pääsy. - - - Ps. Loosen jukeboksi on kaupungin paras!

Nelosolut, Säädöt, Blizzard of Ozzmond

Mitä voi odottaa? Nelosolut, Säädöt & Blizzard Of Ozzmond esiintyvät Bar Loosessa Keskiviikkona 7.2.2024! - - - AIKATAULU 20.30 ovet 21.00 Blizzard Of Ozzmond 21.45 Säädöt 22.30 Nelosolut - - - - Liput 7 euroa (+3,5 € eteispalvelumaksu). -------------------------- Mitä nää bändit on? NELOSOLUT -Nelosolut on sydämet särkevä ja sympatiat keräävä suomirockia ja grunge-estetiikkaa sekoitteleva […]

7€

Maanalaiset, Keronsuo, Nuoret metsänvartijat

Musaa maailmalle elävänä esitettynä! . Roihuvuoresta kaahaava Maanalaiset pistää maailman asiat ja sun pään ajatukset järjestykseen kuten vain tiukasti soitetulla punkilla pystyy. https://www.facebook.com/maanalaiset . Keronsuon tee se itse -musiikki yhdistelee funkahtavasti vanhaa rytmimusiikkia ja uuden aallon punkkia. Määrätietoisella poljennollaan, kantaaottavilla lyriikoillaan ja positiivisella energiallaan yhtye saa liikettä niveliin laiskemmallakin tanssijalla. https://www.facebook.com/keronsuo - Nuoret metsänvartijat : […]

7€

Emergenza Festival Day 9: Primal Maze, The Hackleby Hicks, Nuori Valtio, Radioactive Pineapple, JellyDixx, Duvaan, Pretty Marc, Burning Garage

18:30 OVET 19:00 Primal Maze -> www.emergenza.live/artist/fi/primal-maze 19:30 The Hackleby Hicks -> www.emergenza.live/artist/fi/the-hackleby-hicks 20:00 Nuori Valtio -> www.emergenza.live/artist/fi/nuori-valtio 20:30 Radioactive Pineapple -> www.emergenza.live/artist/fi/radioactive-pineapple 21:00 JellyDixx -> www.emergenza.live/artist/fi/jellydixx 21:30 Duvaan -> www.emergenza.live/artist/fi/duvaan 22:00 Pretty Marc -> www.emergenza.live/artist/fi/pretty-marc 22:30 Burning Garage -> www.emergenza.live/artist/fi/burning-garage - - - Ennakkolippu 10 € (esiintyjäkohtaisten linkkien kautta alta). Liput ovelta 13 € (+3,5 euron eteispalvelumaksu). - - - Kansainvälinen Emergenza […]

10€

DJ Mortin Disko

Ai että miksikö perjantai on viikon paras päivä...? No koska silloin on DJ MORTIN DISKO! Tiedossa on taas takuuvarmat bailut, jossa kaarretaan illan lämmittävän motownin kautta aina tiukimpiin indie rock ja pop -uutuuksiin! Klubi klo 23.15-4.30 // Liput 3,5 euroa (+3,5 € eteispalvelumaksu).

3,5€

Neon Nights w/ DJ Anaheim

Neonvalot loistaa ja tunnelma on katossa, kun DJ Anaheim tarjoilee syntistä synapoppia, kovaa kitararokkia ja ekstaattista diskomagiaa 70-luvulta tähän päivään. DISCO - SYNTHPOP - NEW WAVE - DANCE - ROCK'N ROLL - ALL NIGHT LONG Klubi 23.15-4.30 // Liput 3,5 euroa (+3,5 € eteispalvelumaksu).

3,5€